Süni intellektin sosial idarəetmə sahəsində məsuliyyətli və insanmərkəzli tətbiqini təşviq etmək
Süni intellekt (Sİ) və rəqəmsal texnologiyalar əsasında sosial xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması və idarəetmənin avtomatlaşdırılması
Sİ və texnologiyaların tətbiqi ilə sosial xidmətlər daha effektivləşir
Optimallaşdırma
Dayanıqlı və innovativ sistem
Sosial müdafiə sisteminin çevik və innovativ idarəetmə modelinə əsaslanaraq dayanıqlı şəkildə formalaşdırılması
Rəqəmsallaşma ilə daha da güclənən sosial müdafiə sistemi
Strateji inkişaf
İnkişaf perspektivləri
Sosial xidmətlərin inkişafı üçün mövcud vəziyyətin təhlilinə əsaslanan prioritet istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi
Sosial xidmətlərin davamlı inkişafı və daha səmərəli idarə olunması
Prioritetlər
Yeni strateji istiqamətlər
Sosial müdafiə sahəsində dəyişən ehtiyaclara cavab verən, innovasiya və rəqəmsallaşma əsasında yeni strateji inkişafın təyini
Yeni tələblərə uyğun çevik idarəetmə modelinin qurulması
Gündəlik
23 oktyabr 2026-cı il
PDF Yüklə
09:00-10:00
İştirakçıların qeydiyyatı
10:00-10:05
Musiqi ifası, Açılış mərasimi
10:05-10:30
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri tərəfindən istirakçıların salamlanması və fəxri qonaqların açılıs nitqləri
10:30-11:30
Panel sessiya 1   Rəqəmsal dövlət və süni intellektlə transformasiya
11:30-12:00
Çay fasiləsi
12:00-13:00
Panel sessiya 2   Sosial xidmətlərdə süni intellekt və sosial inklüzivlik
13:00-14:00
Nahar fasiləsi
14:00-15:00
Panel sessiya 3  Əmək bazarının gələcəyi, bacarıqların inkişafı
və rəqəmsal sahibkarlıq
15:00-15:10
Musiqi fasiləsi
15:10-15:30
Mükafatlandırma və bağlanış  mərasimi
Spikerlər
Sosial məsuliyyət və innovativ idarəetmə sahəsində öz töhfəsini verən yerli və beynəlxalq peşəkarlar
Bütün spikerlər
Anar Əliyev
Nazir
Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi
Yelena Kovaçeviç Zariç
Serbiya Respublikasının Ailə Rifahı və Demoqrafiya Nazirliyi
Yelena Tsıbırne
Baş direktor
Moldova Respublikasının Milli Sosial Sığorta Kassası (NOSI)
Adil Çalışkan
Nazir müavini
Türkiyə Respublikası Ailə və Sosial Xidmətlər Nazirliyi
Xəbərlər
Yerli və qlobal AI xəbərləri, sosial texnologiyalar və idarəetmədə innovasiyalar barədə ən son yeniliklər
Bütün xəbərlər
Bakıda “SOCGOV 2025: Süni intellekt insan və transformasiya üçün” adlı beynəlxalq konfrans keçirilib
24.10.2025
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin təşəbbüsü ilə Bakıda “SOCGOV 2025: Süni intellekt insan və transformasiya üçün” adlı beynəlxalq konfrans keçirilib. “Gülüstan” sarayında təşkil olunan konfransda hökumət rəsmiləri, millət vəkilləri, qeyri-hökumət, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, yerli və beynəlxalq ekspertlər, 20-yə yaxın ölkədən 350 nəfərə yaxın şəxs iştirak edir.
Daha ətraflı
SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı ilə bağlı mətbuat konfransı keçirilib
20.10.2025
SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı sosial xidmətlərin gələcək inkişafı, yeni idarəetmə yanaşmalarının müzakirəsi və bu sahədə qabaqcıl beynəlxalq təcrübələrin mübadiləsi baxımından mühüm platforma olacaq. Bunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyində “Süni intellekt insan və transformasiya üçün” mövzusunda baş tutacaq SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı ilə bağlı keçirilən mətbuat konfransında Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov bildirib.
Bakıda xarici mütəxəssislərin iştirakı ilə süni intellektlə bağlı konfrans keçiriləcək
25.09.2025
Bakıda Gülüstan sarayında oktyabrın 24-də süni zəkanın sosial sahəyə tətbiqi ilə bağlı konfrans (SOCGOV 2025 Konfransı) keçiriləcək.   Tədbirin məqsədi süni intellektin sosial idarəetmə sahəsində məsuliyyətli və insan-mərkəzli tətbiqini təşviq etməkdir.

Регистрация для участия
Продвигать ответственное и человекоориентированное применение искусственного интеллекта в сфере социального управления
Цифровизация
ИИ и цифровые технологии
Повышение качества социальных услуг и автоматизация управления на основе искусственного интеллекта и ЦТ
Социальные услуги становятся более эффективными за счёт применения ИИ и технологий
Оптимизация
Устойчивость и инновационность
Устойчивое и эффективное формирование системы социальной защиты на основе гибкой и инновационной модели управления
Укреплённая цифровизацией система социальной защиты
Построение
Перспективы развития
Определение нового стратегического развития, отвечающего потребностям в сфере социальной защиты и основанного на инновациях и цифровизации
Устойчивое развитие социальных услуг и более эффективное управление ими
Приоритеты
Новые пути стратегиии
Определение приоритетных направлений и основных подходов для развития социальных услуг на основе анализа текущей ситуации
Построение гибкой модели управления в соответствии с новыми требованиями
Программа
23 октября 2026 года
Скачать PDF
09:00-10:00
Регистрация участников
10:00-10:05
Церемония открытия
10:05-10:30
Приветственное слово Министра труда и социальной защиты населения и вступительные речи почётных гостей
10:30-11:30
Панельная сессия 1 Цифровое государство и трансформация через ИИ
11:30-12:00
Перерыв на кофе
12:00-13:00
Панельная сессия 2 Искусственный интеллект и инклюзия в социальных услугах
13:00-14:00
Перерыв на обед
14:00-15:00
Панельная сессия 3 Будущее рынка труда, развитие профессиональных навыков и цифровое предпринимательство
15:00-15:10
Музыкальный перерыв
15:10-15:30
Закрытие конференции
Спикеры
Отечественные и международные специалисты, внесшие свой вклад в развитие искусственного интеллекта, социальной ответственности и инновационного управления
Все спикеры
Анар Алиев
Министр
Министерство труда и социальной защиты Азербайджанcкой Республики
Елена Жарич Ковачевич
Министерство по вопросам семьи и демографии Республики Сербия
Елена Цыбырна
Генеральный директор
Национальное управление социального страхования Республики Молдова
Адиль Чалышкан
Заместитель министра
Министерство cемьи и cоциальных услуг Турецкой Республики
Новости
Последние новости о местных и глобальных событиях в области искусственного интеллекта, социальных технологий и инноваций в управлении
Все новости
В Баку проходит международная конференция "SOCGOV 2025: Искусственный интеллект — для человека и трансформации"
24.10.2025
По инициативе Агентства DOST, действующего при Министерстве труда и социальной защиты населения, в Баку проходит международная конференция под названием "SOCGOV 2025: Искусственный интеллект для человека и трансформации". В конференции, организованной во Дворце "Гюлюстан", участвуют представители правительства, депутаты, представители неправительственных и международных организаций, местные и зарубежные эксперты — всего около 350 человек из почти 20 стран.
Подробнее
В Баку состоится конференция по искусственному интеллекту с участием иностранных экспертов
25.09.2025
24 октября во Дворце «Гюлистан» в Баку пройдет конференция SOCGOV 2025, посвященная применению искусственного интеллекта в социальной сфере. Цель мероприятия — содействовать ответственному и человекоориентированному использованию искусственного интеллекта в области социального управления.
Подпись Азербайджана под будущим социальных услуг
18.09.2025
В современную эпоху развитие социальных услуг и интеграция цифровых технологий в эту сферу формируют новый этап в отношениях между государством и гражданином. Азербайджан выделяется своими передовыми инициативами в этом направлении, и предстоящая в нашей стране международная конференция «SOCGOV 2025» рассматривается как значимое событие мирового масштаба.