Süni intellektin sosial idarəetmə sahəsində məsuliyyətli və insanmərkəzli tətbiqini təşviq etmək
Süni intellekt (Sİ) və rəqəmsal texnologiyalar əsasında sosial xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması və idarəetmənin avtomatlaşdırılması
Sİ və texnologiyaların tətbiqi ilə sosial xidmətlər daha effektivləşir
Optimallaşdırma
Dayanıqlı və innovativ sistem
Sosial müdafiə sisteminin çevik və innovativ idarəetmə modelinə əsaslanaraq dayanıqlı şəkildə formalaşdırılması
Rəqəmsallaşma ilə daha da güclənən sosial müdafiə sistemi
Strateji inkişaf
İnkişaf perspektivləri
Sosial xidmətlərin inkişafı üçün mövcud vəziyyətin təhlilinə əsaslanan prioritet istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi
Sosial xidmətlərin davamlı inkişafı və daha səmərəli idarə olunması
Prioritetlər
Yeni strateji istiqamətlər
Sosial müdafiə sahəsində dəyişən ehtiyaclara cavab verən, innovasiya və rəqəmsallaşma əsasında yeni strateji inkişafın təyini
Yeni tələblərə uyğun çevik idarəetmə modelinin qurulması
Gündəlik
23 oktyabr 2026-cı il
PDF Yüklə
09:00-10:00
İştirakçıların qeydiyyatı
10:00-10:05
Musiqi ifası, Açılış mərasimi
10:05-10:30
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri tərəfindən istirakçıların salamlanması və fəxri qonaqların açılıs nitqləri
10:30-11:30
Panel sessiya 1   Rəqəmsal dövlət və süni intellektlə transformasiya
11:30-12:00
Çay fasiləsi
12:00-13:00
Panel sessiya 2   Sosial xidmətlərdə süni intellekt və sosial inklüzivlik
13:00-14:00
Nahar fasiləsi
14:00-15:00
Panel sessiya 3  Əmək bazarının gələcəyi, bacarıqların inkişafı
və rəqəmsal sahibkarlıq
15:00-15:10
Musiqi fasiləsi
15:10-15:30
Mükafatlandırma və bağlanış  mərasimi
Spikerlər
Sosial məsuliyyət və innovativ idarəetmə sahəsində öz töhfəsini verən yerli və beynəlxalq peşəkarlar
Bütün spikerlər
Anar Əliyev
Nazir
Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi
Yelena Kovaçeviç Zariç
Serbiya Respublikasının Ailə Rifahı və Demoqrafiya Nazirliyi
Yelena Tsıbırne
Baş direktor
Moldova Respublikasının Milli Sosial Sığorta Kassası (NOSI)
Adil Çalışkan
Nazir müavini
Türkiyə Respublikası Ailə və Sosial Xidmətlər Nazirliyi
Xəbərlər
Yerli və qlobal AI xəbərləri, sosial texnologiyalar və idarəetmədə innovasiyalar barədə ən son yeniliklər
Bütün xəbərlər
Bakıda “SOCGOV 2025: Süni intellekt insan və transformasiya üçün” adlı beynəlxalq konfrans keçirilib
24.10.2025
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin təşəbbüsü ilə Bakıda “SOCGOV 2025: Süni intellekt insan və transformasiya üçün” adlı beynəlxalq konfrans keçirilib. “Gülüstan” sarayında təşkil olunan konfransda hökumət rəsmiləri, millət vəkilləri, qeyri-hökumət, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, yerli və beynəlxalq ekspertlər, 20-yə yaxın ölkədən 350 nəfərə yaxın şəxs iştirak edir.
Daha ətraflı
SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı ilə bağlı mətbuat konfransı keçirilib
20.10.2025
SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı sosial xidmətlərin gələcək inkişafı, yeni idarəetmə yanaşmalarının müzakirəsi və bu sahədə qabaqcıl beynəlxalq təcrübələrin mübadiləsi baxımından mühüm platforma olacaq. Bunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyində “Süni intellekt insan və transformasiya üçün” mövzusunda baş tutacaq SOCGOV 2025 beynəlxalq konfransı ilə bağlı keçirilən mətbuat konfransında Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov bildirib.
Bakıda xarici mütəxəssislərin iştirakı ilə süni intellektlə bağlı konfrans keçiriləcək
25.09.2025
Bakıda Gülüstan sarayında oktyabrın 24-də süni zəkanın sosial sahəyə tətbiqi ilə bağlı konfrans (SOCGOV 2025 Konfransı) keçiriləcək.   Tədbirin məqsədi süni intellektin sosial idarəetmə sahəsində məsuliyyətli və insan-mərkəzli tətbiqini təşviq etməkdir.

Register for participation
The goal is to promote the responsible and human-centered application of artificial intelligence in the field of social governance
Digitalization
AI and digital technologies
Improving the quality of social services and automating the management through artificial intelligence (AI) and digital technologies
Social services become more efficient through the use of AI and technologies
Optimization
Sustainable and innovative system
Establishing a resilient social protection system based on a flexible, data driven and innovative management model that ensures stability
The social protection system further enhanced through digitalization
Strategy Development
Development prospects
Defining a new strategic development that responds to the changing needs in social protection, based on innovation and digitalization
Sustainable development and more effective management of social services.
Priorities
New strategic directions
Identifying a new strategic development based on innovation and digitalization that responds to the changing needs in the field of social protection
Building a flexible management model in line with new requirements
Program
October 23, 2026
Download PDF
09:00-10:00
Participant Registration
10:00-10:05
Opening ceremony
10:05-10:30
Welcome Address by the Minister of Labor and Social Protection and Opening Speeches by Distinguished Guests
10:30-11:30
Panel Session 1   Digital Government and Transformation with AI
11:30-12:00
Coffee Break
12:00-13:00
Panel Session 2   AI and Social Inclusivity in the Social Services Sector
13:00-14:00
Lunch
14:00-15:00
Panel Session 3   The Future of the Labor Market, Skills Development, and Digital Entrepreneurship
15:00-15:10
Music break
15:10-15:30
Closing ceremony
Speakers
Local and international professionals who contribute to the fields of artificial intelligence, social responsibility, and innovative governance
All speakers
Anar Aliyev
Minister
The Ministry of Labor and Social Protection of Population of the Republic of Azerbaijan
Jelena Zaric Kovacevic
Ministry of Family Welfare and Demography of the Republic of Serbia
Elena Tibirna
General Director
National Office of Social Insurance (NOSI) of the Republic of Moldova
Adil Chalishkan
Deputy minister
Ministry of Family and Social Services of the Republic of Türkiye
News
The latest updates on local and global AI, social technologies, and innovations in governance
All news
An international conference titled “SOCGOV 2025: AI for Humanity and Transformation” is being held in Baku
24.10.2025
At the initiative of the DOST Agency operating under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan, an international conference titled “SOCGOV 2025: Artificial Intelligence for Humanity and Transformation” is being held in Baku. The conference, organized at the Gulustan Palace, brings together government officials, members of parliament, representatives of non-governmental and international organizations, local and international experts — nearly 350 participants from about 20 countries.
Read more
An international conference on artificial intelligence will be held in Baku with the participation of foreign experts
25.09.2025
The SOCGOV 2025 Conference dedicated to the application of artificial intelligence in the social sphere will be held on October 24 at the Gulustan Palace in Baku. The aim of the event is to promote the responsible and human-centered use of artificial intelligence in the field of social governance.
Azerbaijan’s Signature on the Future of Social Services
18.09.2025
In the modern era, the development of social services and the integration of digital technologies into this field are shaping a new stage in state–citizen relations. Azerbaijan stands out with its pioneering initiatives in this direction, and the country’s upcoming “SOCGOV 2025” international conference is regarded as a major global event.